Aktywność fizyczna to zdrowie, ale tylko jeśli połączona jest z odpowiednią dietą i regeneracją, dlatego oprócz treningów EMS Studio Synergy oferuje klientom profesjonalne masaże wykonywane przez wykwalifikowaną kadrę oraz porady dietetyczne. Masaż redukuje napięcie mięśniowo – nerwowe, relaksuje umysł, wpływa pozytywnie na samopoczucie poprzez wytwarzanie endorfin, działa odprężająco i zmniejsza poziom stresu. Długotrwały stres powoduje, że nasze mięśnie są permanentnie napięte i przeciążane, a krążenie krwi jest utrudnione skutkiem czego nasz organizm nie jest odpowiednio zaopatrzony w niezbędne składniki odżywcze. Zaburzone jest także uwalnianie metabolitów przemiany materii. Dobrze wykonany masaż zmniejsza napięcie mięśni, pozwala krwi i limfie krążyć swobodnie. Unikamy zastoju limfy, opuchlizny stóp, tworzenia się żylaków. Pozbywamy się z tkanek złogów mineralnych, które latami odkładają się zmieniając strukturę mięśni i tkanki łącznej (ścięgien, więzadeł). Trening EMS ze względu na intensywność i skuteczność działania wykonuje się tylko jeden raz w tygodniu. Masaż wspomoże regenerację mięśniową przed kolejnym treningiem. Możesz umówić swój masaż po wykonanym treningu w Studio Synergy. Na masaże obowiązują zapisy, których można dokonać telefonicznie bądź osobiście w recepcji klubu. Dbając o komfort i higienę naszych klientów usługi wykonywane są z użyciem profesjonalnych kosmetyków oraz jednorazowych podkładów.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy zabieg, który znajduje się naszej ofercie. W zależności od zastosowanej techniki, może mieć działanie: wyciszające, pobudzające, przeciwbólowe, regenerujące, lecznicze, a nawet odchudzające. Masaż klasyczny wykorzystywany jest jako element wspomagający zwalczanie wielu chorób. Masaż wykonuje się na stole do masażu z wykorzystaniem oliwki lub maści. Skutkiem zabiegu jest regeneracja i zwiększenie elastyczności mięśni, poprawa krążenia krwi i limfy oraz poprawienie wyglądu skóry.

Masaż relaksacyjny

Działanie tego zabiegu obejmuje nie tylko strefę psychosomatyczną, ale również fizyczną naszego organizmu. Choć podstawy wykonywania masażu relaksacyjnego są podobne, samych masaży tego rodzaju jest mnóstwo. Osoba, która czuje, że chciałaby się odprężyć, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla swojego organizmu, może wybierać z całej palety masaży relaksacyjnych. Działanie każdego z nich ma punkty wspólne, ale i właściwe tylko danej technice masażu. Do najpopularniejszych masaży relaksacyjnych należą:

Masaż sportowy

Stosowany przez sportowców-zawodowców, jednak z dobrodziejstw masażu sportowego coraz częściej korzystają również amatorzy. Zabiegi mają na celu pomoc osobom aktywnym fizycznie w utrzymaniu formy, zapobieganie kontuzjom, wspomaganie organizmu przed, w trakcie i po wysiłku. Dzięki stosowaniu masażu sportowego można chronić swoje ciało przed zakwasami, napięciem mięśni, zregenerować się po wysiłku, lepiej przygotować do zawodów, łatwiej leczyć kontuzje.

Masaż limfatyczny

Pobudza krążenie krwi i limfy, poprawiając stan organizmu. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje lepsze odżywienie, poprawa pracy komórek oraz odpowiednia regulacja krążenia krwi jak i funkcjonowania organów wewnętrznych. Masowana/drenowana skóra jest jędrna i elastyczna. Poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach. Celem drenażu jest usprawnienie przepływu chłonki w układzie limfatycznym (dlatego jest tak ważny w leczeniu zapobieganiu cellulitu) – zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, zwłaszcza w obrębie kończyn dolnych i pozwala pozbyć się efektu zimnych stóp.  

Masaż tkanek głębokich, nazywany też masażem głębokim

Jest delikatny i przebiega w wolnym tempie. Cel masażu tkanek głębokich stanowi wpłynięcie na stan mięśni – zmniejszenie ich napięcia i rozluźnienie, a także zwiększenie płynności ruchów. Powolne i dokładne ruchy osoby wykonującej masaż nie nadwyrężają mięśni, co więcej – umożliwiają łatwiejszy i dokładniejszy dostęp do tkanek głębokich. Nie powodują również obronnego napięcia mięśni u pacjenta.  

Terapia manualna

Jest to dziedzina fizjoterapii zajmująca się szczegółową diagnostyką, począwszy od wywiadu z pacjentem do samego procesu leczenia. Metod terapii manualnej jest kilka, ale założenia są podobne. Leczymy problem stawowy, więzadłowy, mięśniowy itp. Działanie terapeuty polega na mobilizowaniu danego stawu lub na manipulacji, której często towarzyszy charakterystyczny „klik” lub „chrupnięcie” w danym segmencie kręgosłupa lub stawie obwodowym. Jest to zjawisko charakterystyczne dla zablokowanych stawów. Jak każda metoda ma swoje wskazania i przeciwwskazania. Zawsze terapeuta decyduje, jaką formę leczenia powinien zastosować w danej dysfunkcji, aby była jak najbardziej skuteczna a co najważniejsze bezpieczna dla pacjenta. Podstawowe wskazania do terapii manualnej: dyskopatia, nerwobóle, drętwienie kończyn, bóle głowy i stany napięcia mięśniowego, ograniczenie ruchomości w kręgosłupie lub w stawie obwodowym np. bark Podstawowe przeciwwskazania do terapii manualnej: osteoporoza, problemy z krzepliwością krwi, silny ból uniemożliwiający przeprowadzenia badania, ból związany z nowotworem czy też z procesem zapalnym w fazie ostrej, a także poważne zaburzenia narządów wewnętrznych.

Paweł Gimza, fizjoterapeuta i masażysta. Jestem absolwentem fizjoterapii Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia, a także dyplomowanym masażystą z kilkuletnim doświadczeniem. Stale podnoszę swoje kwalifikacje m.in. poprzez udział w szkoleniach i kursach. Zajmuję się rehabilitacją w schorzeniach narządów ruchu, rehabilitacją sportowców, rehabilitacją osób starszych. Program rehabilitacji oraz terapię, dobieram indywidualnie dla każdego pacjenta.
Oferuję szeroką gamę masaży leczniczych: masaż klasyczny – leczniczy, drenaż limfatyczny, masaż sportowy, masaż tkanek głębokich. Specjalizuję się również w dysfunkcjach tkanek miękkich stosując rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, poizometryczną relaksację mięśni, terapię punktów spustowych, techniki energii mięśniowej.

error: Kopiowanie treści jest zablokowane